Kitaplar:
Yeni Çıkan Kitaplar
Batı Terörü ve Propogandası PDF Yazdır e-Posta

Andre Vltchek çok az sayıda insanın bildiği gerçek dünyayı hepimizin gözlerinin önüne seriyor.

Anlattığı acı hikâyelerde özellikle Batı’nın utanç veren tarihî kökleri açığa çıkıyor.

Batı dünyasının diğer milletler üzerindeki vahşetleri Andre Vltchek’in bir yazarda nâdir

rastlanan sezgi ve kavramasıyla okuyucuya gösteriliyor.

Noam Chomsky

 

Andre Vltchek, anlattığı ülkeler ve bölgelerin siyasî, iktisâdî gerçekleri  hakkında çok bilgili, zekice ve isâbetli değerlendirmeler yapmaktadır.

Tarafsız, dürüst ve bilimsel araştırmacı titizliği ile anlattığı konularda toplumsal bir adalet olması için samimî uğraşı açıkça hissedilir. Eserleri okuyucuların dikkatlerini vererek okumaya değer.


Michael Parenti,
“Tanrı ve Şeytanları” ile
“Karşı Görüşler” kitaplarının yazarı

 
Sözlük PDF Yazdır e-Posta

Her kavrama bir karşılık, çeviri değil kavram karşılığı: Terimlerde, yabancı dildeki terimlerin kökeninden çeviri yolundan çok, kavramı Türkçede en doğal, en açık seçik nasıl karşılayabileceğimize baktım. Çünkü, Batı dillerindeki, özellikle İngilizce'deki terimlerin çoğu kez Latince, Eski Yunanca kökenlerinin anlamıyla bilimsel çağdaş anlamları arasında uzaklaşmalar, kaymalar, değişmeler olmuştur. Hele şu son yıllar, Amerika'da çıkan terimlerde, Latince-Yunanca eğitimi verilmediği için, İngilizce ise çoğunlukla kendi içinden türetme gücünden yoksun bir dil olduğundan, bir sözcüklerinin baş harfleri alınarak (örneğin "laser" sözcüğü dili yozlaştırıcı yollara başvurulmaktadır. Hem İngilizce'de hem Türkçe’de terim türetmesi gereken bir bilimci olarak, Türkçe'nin bilim dili için son derece elverişli, türeğen bir dil olduğunu, açık seçiklikte matematiğe yaklaştığını kendi dene¬yimlerimde gözlemiş bulunuyorum.

 
Mavi Kanatlı Ejderha PDF Yazdır e-Posta

Erdem iyi yürekli, çok akıllı ve küçük bir sakatlığı olan bir çocuk. Konuşmaları pek anlaşılamıyor. Ancak kendisini sürekli geliştirme çabasında azimli bir çocuk. Bazı öğretmen ve arkadaşları ona kötü davranıyor, sakatlığı sebebiyle Erdem’i küçük görüyorlar. Erdem tüm bu sıkıntılarla mücadele etmek için hem fiziki hem de akıl olarak güçlü olmayı sonunda başaracak.

Kötü insanlara karşı duyduğu öfke ve intikam hislerini nasıl kontrol etmesini öğrenecek? Mavi kanatları olan vücudu kırmızı pullarla süslü pirinçden yapılmış ejderha Erdem’e sihirli bir şekilde yardımcı olacak. Mavi Kanatlı Ejderha, zorluklarla başedebilme yeteneğini edinme, kendine güvenme ve arkadaşlığın önemini vurgulayan çocuklarda karakter gelişiminde olumlu etkisi olacak sıcak bir hikâye.

 


Sayfa 1 > 3

Toplam Ziyaretçiler

Site'yi kaç kişi ziyaret etti?
082097
BugünBugün37
DünDün40
Bu HaftaBu Hafta242
Bu AyBu Ay184
ToplamToplam82097